2019.gada 11.februārī viens no vadošajiem drošības ekspertiem Baltijā FN SERVISS SIA un Good Life SIA vienojās par kopīgu sadarbību dūmu detektoru tirdzniecībā, tādējādi izvēršot arī vērienīgu Latvijas iedzīvotāju informēšanas kampaņu.

Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka no 2020. gada 1. janvāra katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram. Šīs ierīces uzstādīšanas nepieciešamību jo īpaši uzsver arvien biežākie ugunsgrēki daudzdzīvokļu mājās.

Jau vairāk kā 20 gadus Rietumeiropā katrā mājsaimniecībā tiek uzstādīti dūmu detektori, kas nodrošina elementāru aizsardzību ugunsgrēka izcelšanās gadījumā. Vissvarīgākās ir tieši pirmās sekundes un minūtes, lai pie gruzdēšanas vai uzliesmojuma rašanās, ugunsgrēks tiktu atklāts, kam seko tā lokalizēšanas pasākumi. 90% gadījumos ēkās, kur ir uzstādīti dūmu detektori – tieši dūmu detektors ir tas, kas pirmais reaģē un ar akustisku skaņu izziņo ugunsgrēka trauksmi. Atbilstoši VUGD statistikas datiem par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās lielākā daļa ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no ziskiem apdegumiem, bet gan tieši no saindēšanās ar dūmiem. Traģiskākās ugunsnelaimes visbiežāk notiek tieši naktīs, kad cilvēki guļ, jo cilvēks miegā nejūt dūmus, toties dzird skaņas, tāpēc dūmu detektors ļauj savlaicīgi pamanīt ugunsgrēka izcelšanos un pamest degošās telpas. Dūmu detektori reaģē uz sadūmojumu telpā un ļauj atklāt ugunsgrēku pirmajās tā sekundēs. Ar katru sekundi ko zaudējam, ugunsgrēks strauji izplešās un pieņemas spēkā.